Burs Başvuruları - Mart/Nisan 2013
2013-2014 Eğitim Öğretim yılı

Sciences Po’nun Emile-Boutmy burs programı

Sciences Po’nun Emile-Boutmy burs programına öğrenci alımı 4 Nisan 2013 tarihine kadar açıktır.

Emile-Boutmy bursu en iyi yabancı öğrencilere  verilen  iletişim ve gazetecilik,hukuk, işletme, yönetim, finans ve ticaret, siyasi ve ekonomi bilimler ya da sosyal ve edebi bilimler dallarında Science Po’da mastır öğrenimi görmelerini sağlayan bir üstün başarı bursudur.

Bursun farklı formları vardır

  1. Yıllık 10 000 euro değerindeki mastırın iki yılı için kayıt ücreti karşılama bursu ile birlikte yıllık 6000 euro  değerindeki yaşama giderleri bursu
  2. Yıllık 10 000 euro değerindeki  mastırın iki yılı için kayit ücreti karşılama bursu
  3. Yıllık 5 000 euro değerindeki mastırın iki yılı için kayit ücreti karşılama bursu

Bu burs üstün başarı kriterleri ve programın ihtiyaç duyduğu profile uygunluk esas alınarak verilir.

Başvuru dosyasi, koşullar, öğretim programlarının detayları ve iletişim adresleri hakkında bilgi  Sciences Po  web sitesinde bulunmaktadır.

 

Grenoble Politeknik Enstitüsü  (Grenoble INP) ortak vakfının üstün başarı burs programı

 Grenoble Politeknik Enstitüsü  (Grenoble INP)ortak vakfının üstün başarı burs programına öğrenci alımı 8 Nisan 2013 tarihine kadar açıktır.

Bu üstün başarı bursunun miktarı dönem başına 5000 euro olup bilişim teknolojileri, matematik, fizik ve mühendislik bilimleri dallarında Grenoble INP’de uluslararası mastır yapmayı arzu eden en iyi yabancı öğrencilere yöneliktir.

Grenoble INP’nin bütün mastır programları seçilebilir ve eğitim programları ingilizce olarak da verilir.

Aday başvuru formu, koşullar ,öğretim programlarının ayrıntıları ile gerekli iletişim adresleri  Grenoble INP  web sitesinde bulunmaktadır

 

Ecole Normale Supérieure de Cachan (Cachan Yüksek Ögrenim Okulu)  burs programı

Ecole Normale Supérieure de Cachan (Cachan Yüksek Ögrenim Okulu) ‘in burs programına öğrenci alımı 25 Mart 2013 tarihine kadar açık olduğunu duyurur.

Aylık 1000 euro değerinde olan mastır bursları 6 aydan 12 aya kadar olan sürelerde temel bilimler,mühendislik bilimleri, sosyal veya edebi bilimler dallarinda araştırma yaparak ögrenim görmek ya da ögrenimini devam ettirmek isteyen 2.nci sene araştırma mastırı veya  çift danışmanlı birleşik doktora düzeyindeki uluslararası öğrencileri ağirlamaya olanak sağlamaktadır.

İlgili adaylar calışma ya da araştırma projelerini ilgilendikleri laboratuvar veya bölümün  direktörüne sunduktan sonra 25 Mart 2013 tarihine kadar email ya da posta yoluyla başvuru dosyalarını göndermelidir.

Ögretim programlarının detayları, iletişim adresleri ve koşulları hakkında bilgi l’ENS Cachan web sitesinde bulunmaktadır.

FREYSSINET bursu

Inşaat ve makina mühendisliği alanlarında FREYSSINET bursu  başvurularının Turk öğrencilere 17 Mart 2013 tarihine kadar açıktır.

FREYSSINET, en az bir Türk oğrencisinin uçakla ulaşım da dahil olmak uzere Fransa’da 2 yıllık yüksek lisans (Mastır) programları için tüm masraflarını karşılamayı arzuluyor.

Kisaca:  Bir Fransız şirketi olan FREYSSINET inşaat ve yapı (Ulaşım (kopru,tunel) Sanayi (depo,silo,yuzer platform) Alişveriş ve Perakende (supermarket ve toptan satis mağazalari), Yüksek binalar, Tarihi yapılar, vesaire) ile zemin (ulaşım altyapısı, karayolu ve otoyol işleri, hava alanı ve deniz limanı platformları,ticaret ve sanayi alanları,vesaire) faaliyetleri konularında ihtisaslaşmiş Fransa’nın en önde gelen inşaat mühendisliği şirketidir.

Daha ayrıntılı bilgi ve kayit için:  http://www.nplusi.com/events#event_id_69

« Bourses Master Ile-de-France »  burs programı

« Bourses Master Ile-de-France »  burs programına öğrenci alımı 4 Nisan 2013 tarihine kadar açıktır.

Ile de France bölgesi bursları, bölgenin yüksek öğretim kurumlarının uluslararası öğrenci alımını desteklemeyi amaçlamaktadır. Ile de France bölgesinin yüksek öğretim kurumlarından birinde seçtiği herhangi bir dalda mastır yapmayı amaçlayan,  30 yaşından büyük olmayan, yabancı öğrencilere yöneliktir.

Öğrenci kaydolmak istediği bu bölgenin yüksek öğretim kurumları nezdindeki gerekli başvuruları kendisi  gerçekleştirmek durumunda olup. İlgili yüksek eğitim kurumları uygun adayların ön seçimi ve ilgili bölge kurumuna iletilmesinden sorumludur.

Burs miktarı bir öğrenim yılı (aralıksız en az 10 ay) için 10.500 eurodur

Daha ayrıntılı bilgiyi région Ile-de-France internet sitesinden edinebilirsiniz.

 

« Audencia Nantes MBA/Uluslararası Master  »  burs programı

17 Mart 2013 : Audencia Nantes MBA/Uluslararası Master öğrenimi burslarına kayıt için son tarih

 

Fransa’daki en iyi ticaret Grands Ecoles’lerinden biri olan Audencia Nantes uzun yıllardan beri öğrencilerinin yüksek başarısını ve farklılığını teşvik amaçlı üstün başarı bursları vermektedir. Bu yıl Audencia toplamda 400.000 euro üzeri değerde aşağıdaki programlardan birine basvuran dünyanın her tarafından  gelen öğrencilere burslar sağlayacaktır. İşletme Uluslararası Mastırı (IMM), Tedarik Zinciri ve Satın Alma Yönetimi Mastırı, Sorumluluk Yönetimi alanında MBA (tamamen ingilizce eğitim), Avrupa İşletme Programı (ingilizce, fransızca, ispanyolca üçdilde eğitim).

 

 Bu burslardan birine kabul edilmek  için  yapmanız gereken yukardaki programlardan birine  17 Mart 2013 tarihinden önce kaydınızı yaptırmaktır.

 

Buna ek olarak Audencia, IMM veya MBA programlarından birine kayıt olanlara bu tarihten önce ek ücret ödemeksizin isteğe bağlı Avrupa İş veya Sanat Yönetimi alanında yaz kursu sunmaktadır.

 

Daha ayrıntılı bilgi için Audencia’nın Uluslararası İlişkiler bürosuyla iletişime geçebilirsiniz :

 

Email : international@audencia.com / Skype : audenciaird

 

Türk öğrencilerin yararlanabileceği burs programlarına ulaşabilmek için lütfen burs kataloğuna bakınız.