SİYASET BİLİMLERİ (SCIENCES PO) : BU YIL GALATASARAY LİSESİ'NİN DÖRT ÖĞRENCİSİ KABUL EDİLDİ

 
Bu yıl Galatasaray Üniversitesi'nin dört öğrencisi Paris'in en prestijli okullarından Siyaset Bilimleri (Sciences Po) olarak da bilinen Paris Siyaset Eğitimi Merkezi 'ne (Institut d'études politiques de Paris) kabul edildi.

Tüm Türkiye genelinde 2-3 Nisan tarihlerinde, Galatasay Lisesi'nde yapılan kabul görüşmelerine yedi Fransız lisesi öğrencisi katılmaya hak kazanmıştır. Dört öğrenci kabul edildiklerine dair bir e-posta almıştır, iki öğrenci kabul edilmemiştir, bir öğrencide ABD'deki Yale Üniversitesi'ne kabul edildiği için görüşmede bulunmamıştır.

Okul müdürü Marc Fourreau, ''tüm ekibi tebrik etmek gerek ama en çok da hiç bir zahmetten kaçınmayarak öğrencilerini en iyi şekilde hazırlayan Galatasaray Lisesi öğretmenleri Atila Özer ve Guillaume Michel'i'' diyerek başarılarının altını çiziyor.

Felsefe Öğretmeni Atila Özer de ''Mütevazi olmak gerekirse, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da görüşmelere katılan adayları, Galatasaray Lisesi'nin ve de Türkiye'nin en iyi öğrencileri olarak''gözlemlediğini söylüyor. ''Diğer bir konu da aday sayımızın artışıdır, çünkü birkaç yıldır Siyaset Bilimleri'nde artık''Galatasaraylı''lar var ve bu diğer öğrencilerimizin de bu okula olan ilgisini artırdığını ekliyor.

"Le Petit Journal ISTANBUL"da bir makaleden alıntı

Makalenin tamamını görüntülemek için linke tıklayınız:

 

http://www.lepetitjournal.com/istanbul/accueil/la-turquie-en-bref/148611-sciences-po-quatre-lyceens-de-galatasaray-admis-cette-annee