Fransa, özellikle hızlı tren hatlarıyla son derece gelişmiş ve konforlu bir demir yolu ağına sahiptir. Bu sayede uzun mesafelerde bile bir yerden başka bir yere gitmek son derece kolaydır: Ülkenin güney ucu Marsilya'dan kuzey ucu Lille'e gitmek (yaklaşık 1000 km) sadece 4 saatlik bir yoldur.

Fransa, özellikle hızlı tren hatlarıyla son derece gelişmiş ve konforlu bir demir yolu ağı 'na sahiptir. Bu sayede uzun mesafelerde bile bir yerden başka bir yere gitmek son derece kolaydır: Ülkenin güney ucu Marsilya'dan kuzey ucu Lille'e gitmek (yaklaşık 1000 km) sadece 4 saatlik bir yoldur.

Unutmayınız ki, Fransa’da yüksek öğretim kurumları çoğu zaman şehirlerin göbeğinde kurulu bulunmaktadırlar.

Büyük Fransız şehirlindeki havaalanlarından gerçekleştirilen çok sayıda iç ve dis seferlerle  her yere, son derece iyi şartlarda ulaşmak mümkündür.

Karayolu ve otoyol alt yapıları mükemmel bir kaliteye sahiptir ve son derece göz alıcı güzellikteki manzaralara sahip ikincil yol ağı sayesinde isteyen herkes Fransa'nın kırsal ve doğal büyüsünü keşfetme olanağına sahiptir.

Fransa'da kendi ülkenizde aldığınız sürücü belgenizi hiç sorun yaşamadan kullanabilirsiniz. Hız limiti yerleşim bölgelerinde saatte 45–50 km, karayollarında 90 km, otoyolda 130 km'dir. İyi durumda ikinci el bir araba genellikle 3000 Avrodan aşağı bir fiyata alınabilir ama her yerde yeni bir araba da kiralayabilirsiniz.