Renault Vakfi 9 Aralık’ta onuncu yılını kutladı. Bu kutlama için, vakfın 10 ülkeden 30 ortağının yetkilileri, vakfın ve ayrıca Renault Nissan Infinity’nin da başkanı olan Carlos Ghosn tarafindan Paris’e davet edildi

Renault Vakfi 9 Aralık’ta onuncu yılını kutladı. Bu kutlama için, vakfın 10 ülkeden 30 ortağının yetkilileri, vakfın ve ayrıca Renault Nissan Infinity’nin  da başkanı olan Carlos Ghosn tarafindan Paris’e davet edildi. Vakfın 3 Türk üniversite ortağı (Boğaziçi, Galatasaray ve ODTU) da etkinlikte yüksek düzeyde temsil edildiler. 

Renault Vakfı, her yıl 70 öğrenciyi Fransa’da eğitim için burs veriyor ve  2001’den bu yana 480  kişiyi, Fransa’nin önde gelen üniversiteleri ve  mühendislik okullarıyla işbirliği içinde, iki yüksek lisans programında  ve bir MBA programında ağırlamıştır.

2011’den beri,  vakfın bu programına Türkiye de dahil edildi. İlk yıl, Galatasaray ve Boğaziçi Üniversiteleri’nden mezun olan  iki genç öğrenci Paris Dauphine Üniversitesi’nde MBA programına kabul edilirken ;  Galatasaray Üniversitesi’nden bir başka öğrenci de Ponts Paris Tech Okulu’nda “Taşımacılık ve Sürdürülebilir Kalkınma” yüksek lisans programına kabul edilmiştir.

Source: 
google